استاندار و رئیس ستاد
      فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان

    علیرضا رشیدیان
 

 

ارسال پیام

#Block19741#
۱۳۹۵/۰۳/۲۹

گزارش جلسات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی

 
 
پیروی نام گذاری سال 1395 توسط مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل؛ و با توجه به موقعیت خاص کشور در زمینه مباحث اقتصادی (کاهش قیمت جهانی نفت و تحریم های ظالمانه) به جهت تحقق فرمایشات عالمانه مقام معظم رهبری در زمینه مباحث اقتصاد مقاومتی، استانداری خراسان رضوی در همین راستا به عنوان یکی از پیشگامان این عرصه شروع به فعالیت نموده است. در همین خصوص معاونت محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی جلسات ستاد اجرایی اقتصاد مقاومتی  استان را به فرماندهی شخص محترم جناب آقای استاندار و جانشینی معاونت محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با دبیری سازمان محترم مدیریت و برنامه ریزی استان از ابتدای سال جاری شروع نموده در همین راستا تاکنون 20 جلسه برگزار گردیده است که در آن مصوبات و صورت جلسه های مختلفی در زمینه عملیاتی شدن مباحث اقتصاد مقاومتی در استان با تاکید بر سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی و توجه به 4 شاخص و 10 اقدام عملیاتی که رهبری در سخنرانی روز اول فروردین ماه سال جاری در سخنرانی خود در حرم مطهر رضوی به آن اشاره نمودند در دستور کار مبوده است. بخشی از دست آوردهای جلسات برگزار شده به شرح ذیل می باشد
:
 1. تهیه و تدوین برنامه عملیاتی اقتصاد مقاومتی دستگاه‌ های اقتصادی استان در سال 1395 در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه های کشاورزی، منابع طبیعی، صنعت، معدن، تجارت ‌داخلی و خارجی، سرمایه‌گذاری و ...
 2. شناسایی مسائل و پروژه های راهبردی و مهم استان در راستای پروژه محور کردن اقتصاد مقاومتی جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری، بر اساس چهار شاخص تولید داخلی، اشتغال، تحرک و رونق اقتصادی و مقابله با رکورد با شاخص های کمی و قابل اندازه گیری ( تعیین 35 مساله یا موضوع با هدف پروژه محوری در استان). 
 1. راه اندازی وب سایت ستاد اقتصاد مقاومتی استان به نشانی الکترونیکی :
  http://www.E-moghavemati .khorasan .ir
 1. تهیه و تدوین اهم موارد قابل تفویض اختیار به استان (76 قلم) بمنظور رفع موانع تولید و سرمایه گذاری در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و ارائه به جناب آقای دکتر جهانگیری فرمانده ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور.
 2. مکاتبه با فرمانداران سراسر استان مبنی بر تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان متناظر با ستاد استانی و ارائه گزارشات اقدام و عمل در زمینه تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی  و شناسایی و اعلام واحدهای تولیدی غیر فعال ، واحدهای دارای 80 درصد پیشرفت فیزیکی ، واحد های فعال زیر ظرفیت و واحد های جدیدی که دارای توجیه اقتصادی بالا می باشند .
 3. بررسی چگونگی احیا طرح استاد-شاگردی برای ایجاد اشتغال توسط مردم برای مردم (با هدف گذاری 50 هزار شغل).
 4. تعیین تکلیف توسعه شهرک صنعتی کلات و آغاز عملیات اجرایی آن
 5. پیگیری برای حل مشکل آب مورد نیاز مجتمع فولاد سبزوار
 6. بررسی طرح ژئوتوریسم به منظور استفاده همزمان از ظرفیت معادن طلای طرقبه و پتانسیل گردشگری آن
 7. بررسی تامین آب مورد نیاز پروژه های پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس
 8. پیگیری حل مشکل تامین آب مورد نیاز فولادهای منطقه سنگان
 9. حل مشکل تامین زیرساخت های کاغذ پاژ با مشارکت سرمایه گذاری خارجی
 10. بررسی طرح تامین مالی واحدهای تولیدی استان(قطعه سازان و...)
 11. ابلاغ سیاست های فرماندهی اقتصاد مقاومتی به معاونین استانداری خراسان رضوی جهت اقدام و پیگیری
 12. ضرورت تصویب طرح توسعه شهرک صنعتی بینالود در خارج از حریم شهر


منبع : ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۴۷۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان